СЕХА лига

Нов пораз на Еурофарм Работник во СЕХА, битолскиот тим загуби од Металопластика

Еурофарм Работник загуби на гостувањето кај Металопластика во натпревар со возбудлив финиш, битолскиот тим беше поразен со 27:26.

Еурофарм Работник фуриозно го почна мечот, во деветата минута имаше водство од 4-0, домаќините првиот гол го дадоа дури во десетата минута.

По 20 минути игра Еурофарм имаше и пет голови предност 10:5, но потоа почна да паѓа. Полувремето го заврши со еден гол позитива 12:11.

Металопластика прв пат поведе на четири минути до крајот 25:24, a веднаш потоа имаше и два гола предност. Еурофарм во претпоследната минута израмни на 26:26, о домаќините во последната минута дадоа уште еден гол за победа од 27:26.

Вегар со осум гола беше најефикасен во составот на Еурофарм, Јотиќ постигна седум. Најдобар на теренот беше Милан Милиќ од Металопластика со девет голови.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

Која е логиката на Заев и СДСМ со вчерашниот протест што од сега се гледа дека ќе им биде и наративот за целата кампања?!