Никола Митревски заминува од Еурофарм Пелистер

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски си оди од Битола, тој нема да го носи дресот на Еурофарм Пелистер и следната сезона. 

Битолскиот клуб веќе донесе неколку добри засилувања за следната сезона, но Пелистер го напуштаат и дел од клучните ракометари во изминатиот период.
 
Еден од оние кои ќе заминат е Никола Митревски, репрезентативниот голман кој имаше многу голема улога во успесите на Битолчани.
 
Најверојатно тој ќе се врати во Португалија, би требало овој пат да го облече дресот на Порто, а се шпекулира дека и Вардар е заинтересиран за него, но во македонскиот шампион се уште е нејасно кој ќе биде газда на клубот следната сезона.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе