СЕХА лига

Никола Митревски е најдобар голман во СЕХА за октомври (ВИДЕО)

Чуварот на мрежата на Еурофарм Работник, Никола Митревски е избран за најдобар голман за октомври во СЕХА лига, Македонецот беше брилијантен меѓу стативите со 48 одбрани.

Никола Митревски брани во страшна форма на голот на Еурофарм Работник, веќе доби признание од ЕХФ за настапите во Лигата на шампионите, а сега се најде и на врвот во регионалното ракометно натпреварување.

Никој не му беше рамен овој месец на македонскиот репрезентативен голман, кој забележа дури 48 интервенции, па СЕХА лигата го прогласи за најдобар за октомври.

ФОТО: Еурофарм Работник

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе