Погледнете ги последните мигови од мечот за историја

Неверојатни сцени во Ланксес арена, Вардар се врати од мртвите и ја шокираше Барса (ВИДЕО)

Вардар стана првиот тим на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите што успеал да надополни седум гола негатива на полувремето и на крај да слави победа.

Неверојатни сцени во Ланксес арена, Вардар се врати од мртвите и ја шокираше Барса. Црвено-црните испишаа историја откако станаа првиот тим што се вратил од седум гола негатива на полувремето и на крај славел победа.

Фановите не можеа да поверуваат што гледаат, а големиот успех на крајот вардарци го прославија со својата верна публика.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе