Ѕвездата на Веспрем честиташе како ретко кој противник

Ненадиќ: Ова што го направи Вардар е неверојатно, и покрај сите проблеми да го освоите овој трофеј... секоја чест!

Ѕвездата на Веспрем Петар Ненадиќ има само убави зборови за Вардар, на прес-конференцијата со многу емоции зборуваше за македонскиот шампион. 

Ненадиќ покажа дека е голем спортист, тој има многу пријатели во Вардар и добро е запознаен со ситуацијата во македонскиот клуб, pa затоа и им ја симна капата на црвено-црните и честита како ретко кој противник.
 
„Честитки за Вардар и за Македонија за победата, имам многу пријатели во тој клуб. Мислам дека натпреварот го загубивме во првото полувреме, не одигравме на нивото на коешто требаше. Во второто полувреме дојдовме до еден-два разлика, но не успеавме“, вели Ненадиќ.
 
„Вардар имаше навистина неверојатна сезона, низ сѐ што поминаа, и покрај сите проблеми што ги имаа, да го освоиш овој трофеј... секоја чест“, со многу емоции ракометарот на Веспрем го кажа ова.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе