Лига на шампиони

Нема дилеми, Вардар ќе плати милион евра и ќе игра во Лигата на шампионите

Настапот на Вардар во ракометната Лига на шампиони беше неизвесен откако ЕХФ побара депозит од милион евра, сепак македонскиот клуб ќе го реши проблемот и ќе биде дел од елитното натпреварување. 

Вардар ќе ја плати бараната сума од ЕХФ до 27 јули кога е предвидениот краен рок и ќе игра во Лигата на шампионите.
 
Оваа информација ја потврди првиот човек на Вардар, Михајло Михајловски. Според него нема веќе дилеми дали македонскиот клуб ќе биде дел од елитата.
 
Вардар е во групата А од Лигата на шампионите заедно со екипите на ПИК Сегед, Кил, Алборг, Мешков Брест, Монпелје, Загреб и Елверум.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе