Повредата е минато

Нејмар се врати на тренинг, ќе биде подготвен за понеделник (ВИДЕО)

Добри вести за Бразил, Нејмар повторно тренира со останатите соиграчи од репрезентацијата и ќе биде подготвен за мечот во понеделник. 

Нејмар се повреди на првиот меч од Светското првенство против Србија. Неговиот зглоб беше отечен неколку денови и требаше да мирува. 
 
Бразилската јавност може да здивне, тој се појави на денешниот тренинг и изгледаше дека повредата на зглобот е минато.
 
Бразил во понеделник игра против Јужна Кореја во осминафиналето од Мундијалот.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе