Гест кој го воодушеви нашиот ракометар

Навивачка на Веспрем се истетовира во чест на Манасков (ФОТО)

Дејан Манасков на својот инстаграм профил се пофали дека навивачка на Веспрем си направила тетоважа во негова чест. 

Македонскиот ракометар, Дејан Манасков со своите игри освоил навивачка на Веспрем до степен таа да си направи тетоважа во која тој е главен.
 
Навивачката го истетовирале логото на Веспрем, а до него бројот 2 на Манасков и потписот на нашиот ракометар.
 
Преку стори на својот инстаграм профил, Манасков се пофали дека прв пат некој прави тетоважа во негова чест.
 
 
Тетоважата од профилот на навивачката:
 
 
 
 
View this post on Instagram

@handballveszprem @dmanaskov11

A post shared by Molnár Beáta (@beata_molnar) onMay 11, 2020 at 1:58am PDT

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе