Наумче Мојсоски ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Поранешниот македонски ракометар, Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, тврди „ПлусИнфо“. 

Еден од најдобрите македонски ракометари, Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на АМС, тој ќе седне на местото на Дарко Каевски кој стана пратеник во македонското Собрание.
 
Мојсоски по завршувањето на кариерата стана прв човек на ракометниот клуб Струга и активен член на владеачката партија СДСМ.
 
Наумче Мојсоски за македонската репрезентација има одиграно преку 100 натпревари. Тој прекина активно да игра ракомет во 2016 година како член на ЧСМ Букурешт. Неговите најдобри денови беа во Металург, а играше и за Вардар, Пелистер, Југ, Струга, Лехвија и Ла Риоха.
 
 

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе