Големо признание за македонските судии

Начевски и Николов ќе го судат финалето на Европското првенство!

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов конечно добија финале во сениорска конкуренција, ќе ја делат правдата на последниот меч од Европското првенство. 

Големо признание за работата на македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, делегирани се за финалето на Европското првенство.
 
Начевски и Николов веќе долго време важат за една од најдобрите судиски двојки во светот, но досега немаа судено финале во сениорска конкуренција.
 
Тие ќе бидат и наши претставници на Олимписките игри во Токио.
 
Финалето на Европското првенство се игра во недела со почеток од 16:30 часот.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе