Шоу на Македонецот на дербито Порто-Спортинг

Митревски со фудбалски потег го погоди судијата таму каде што најмногу боли (ВИДЕО)

Никола Митревски имаше свое шоу на дербито помеѓу Порто и Спортинг, со одлични интервенции помогна неговиот тим да слави со 33-30 а направи и еден фудбалски потег со кој стана хит на социјалните мрежи.

Синоќа во првенството на Португалија се играше големото дерби помеѓу Порто и Спортинг во кое домаќините со пресврт во второто полувреме стигнаа до триумф од 33-30.

Еден од најзаслужните за победата е Никола Митревски, голманот на Македонија имаше неколку одлични интервенции во моментите кога се кршеше резултатот.

Тој исто така успеа да стане хит на социјалните мрежи откако со фудбалски потег го погоди судијата таму каде што најмногу боли.

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе