ЕП 2022

Митревски се приклучи на репрезентацијата во Дебрецин и доби овации од соиграчите (ВИДЕО)

Македонија добива засилување на голманската позиција за преостанатиот дел од Европското првенство откако Никола Митревски денеска се приклучи на останатите играчи во Дебрецин. 

Никола Митревски кој поради позитивен тест на ковид-19 не отпатува со остатокот од македонската репрезентација на Европското првенство, од денеска е во Дебрецин.
 
Тој се појави за време на вечерата на останатите репрезентативци и доби овации од нив.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе