Лига на шампиони

Митревски ја има најдобрата одбрана, Стоилов вториот најдобар гол (ВИДЕО)

Македонскиот голман, Никола Митревски ја има најдобрата одбрана во четвртото коло од Лигата на шампионите, а Стојанче Стоилов вториот најубав гол. 

Македонските репрезентативци високо котираат на последните листи на ЕХФ за најдобрите во четвртото коло.
 
Импресивната одбрана на Никола Митревски во дресот на Порто против ПИК Сегед се најде на првото место на листата за најдобри одбрани.
 
А шраубата на Стоилов во победата на Вардар над Фленсбург е вториот најубав гол на колото.
 
 

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе