СЕХА Лига

Митревски го предводи тимот на месецот во СЕХА, има место и за Дибиров и Јотиќ

СЕХА лигата го обелодени идеалниот тим за месец септември, во него има место за дури тројца ракометари на македонските екипи Вардар и Еурофарм Работник.

Еурофарм Работник прикажа одлични игри на стартот од регионалното натпреварување, па има дури двајца преставници во тимот на месецот. Никола Миитровски блескаше на голот, па тој ги предводи идеалните седумина, а друштво му прави и Ловро Јотиќ како најдобар лев бек.

Вардар како по обичај ги „меле“ противниците, па место во тимот имаше и за Тимур Дибиров, кој е најдобро лево крило. 

Дрим-тимот го комплетираат Расмус Лауге (Веспрем), Јовица Николиќ (Војводина), Дарко Ѓукиќ (Мешков Брест) и Максим Бабичев (Мотор).

За најдобар тренер во месец септември е избран предводникот на Веспрем, Давид Дејвис.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе