Големо признание за македонскиот голман

Митревски е МВП на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Македонскиот голман, Никола Митревски е прогласен за најдобар играч во четвртото коло од Лигата на шампионите. 

Митревски имаше маестрална партија на голот на Порто, им одбрани 15 пати на ракометарите на ПИК Сегед и беше најзаслужен за победата на својот тим.
 
Тој ја имаше и најдобрата одбрана на колото, кога на атрактивен начин, со глава фати еден двоен цепелин на Унгарците.
 
Медиа тимот на ЕХФ, го прогласи Митревски и за играч на колото, нашиот голман е МВП.
 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе