13 одбрани не се доволни ниту да бидеме рамноправни со Барселона

Милосављев има повеќе одбрани отколку што Вардар даде голови (ВИДЕО)

Дејан Милосављев имаше извонредно прво полувреме со 13 одбрани, но нападот на Вардар не функционира, македонскиот тим има негатива од дури седум голови по првите 30 минути против Барселона.

Дејан Милосављев има неверојатна партија, но само тој е добар од тимот на Вардар во првото полувреме. Нападот играч очајно слабо, македонскиот шампион постигна само девет голови.
 
Обично велат дека голманот е клучот на натпреварот и тешко е да се загуби кога тој има голема партија, но Вардар е на пат да доживее дебакл во натпреварот против Барселона.
 
Без идејноста во нападот е клучот што Вардар губи со 16:9 по првото полувреме.
 
Милосављев покажа зошто е избран за најдобар голман во Лигата на шампионите оваа сезона.
 

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе

Хрватскиот музичар и кантавтор Дадо Топиќ уште во далечната 1973 година во неговата култна песна „Македонија" ја опиша нашата татковина како „земја каде сонцето вечно сјае".

повеќе

Одолговлекувањето на истрагата за случајот „Рекет" е тесно поврзана со политичките проценки за тоа до каде може да се оди во тактиката „жртва за квалитет".

повеќе