Еден од најзаслужните за големиот успех

Милосављев емотивно се збогува од Вардар: Сонував со отворени очи (ФОТО)

Младиот српски голман, Дејан Милосављев преку социјалните мрежи со многу емоции се збогува со Вардар.

Дејан Милосављев минатата година беше анониумус кој брани во Партизан, а оваа ја покори Европа со Вардар и стана најдобриот голман во Лигата на шампионите.
 
Емоциите на Милосављев беа огромни во завршните натпревари, а нив ги пренесе и во постот за збогум.
 
„Неопишлива година во мојот живот во еден од најголемите клубови на светот! Благодарам Вардаре, во срце ќе те носам! Благодарам совршен тиму кој ми даде многу и направи од мене тоа што во овој момент сум! Им благодарам на сите луѓе кои овозможија да се чувствувам убаво и да сум дел од вас! Сонував со отворени очи и ви ја посакувам целата среќа на овој свет!“, меѓудругото изјави Милосављев.
 

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе

Хрватскиот музичар и кантавтор Дадо Топиќ уште во далечната 1973 година во неговата култна песна „Македонија" ја опиша нашата татковина како „земја каде сонцето вечно сјае".

повеќе

Одолговлекувањето на истрагата за случајот „Рекет" е тесно поврзана со политичките проценки за тоа до каде може да се оди во тактиката „жртва за квалитет".

повеќе