Еден од најзаслужните за големиот успех

Милосављев емотивно се збогува од Вардар: Сонував со отворени очи (ФОТО)

Младиот српски голман, Дејан Милосављев преку социјалните мрежи со многу емоции се збогува со Вардар.

Дејан Милосављев минатата година беше анониумус кој брани во Партизан, а оваа ја покори Европа со Вардар и стана најдобриот голман во Лигата на шампионите.
 
Емоциите на Милосављев беа огромни во завршните натпревари, а нив ги пренесе и во постот за збогум.
 
„Неопишлива година во мојот живот во еден од најголемите клубови на светот! Благодарам Вардаре, во срце ќе те носам! Благодарам совршен тиму кој ми даде многу и направи од мене тоа што во овој момент сум! Им благодарам на сите луѓе кои овозможија да се чувствувам убаво и да сум дел од вас! Сонував со отворени очи и ви ја посакувам целата среќа на овој свет!“, меѓудругото изјави Милосављев.
 

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе