Половина од „авантурата“ помина, истиот пат ги чека и за враќање

Металург по 43 часа пат со автобус, конечно стигна во Леон

Ракометарите на Металург речиси два дена патуваа до Леон, Шпанија со автобус за да стигнат на натпреварот со Адемар Леон, за враќање имаат уште толку. 

Поради лошите авионски врски во време на пандемијата, раководството на Металург се решило своите ракометари да ги прати со автобус во Шпанија. По 43 часа конечно пристигнале.
 
„По 3000 км, поминати за 43 часа, Металург конечно пристигна во Леон. Нашата авантура, која предизвика огромен интерес во ракометниот свет, среќно заврши пред вратите на хотелот во кој ќе биде сместен нашиот тим. Сите ракометари се добро, сите се расположени и со нетрпение го очекуваат утрешниот натпревар. Утре наутро Металург веројатно ќе го искористи своето право за полесен тренинг, колку да ја осети подлогата во “Палатата на спортовите“ во Леон“, стои во соопштението на клубот.
 
Ова е само половина од патешествието на ракометарите бидејќи истиот пат ќе треба да го поминат и за враќање.
 
Натпреварот против Адемар Леон се игра вечерва со почеток од 20:45 часот.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе