РК Металург

Металург го отпушти Рибеиро, кратко траеше соработката со Португалецот

Рибеиро повеќе не е ракометар на Металург, раководството на македонскиот тим реши да ја прекине соработката со Португалецот поради тоа што не ги исполнил очекувањата.

Не траеше долго приказната на Рибеиро во Металург, централниот бек раскина со македонскиот тим, објави порталот „Г-спорт“.
 
Металург сега ќе побара нов среден бек на ракометниот пазар кој е отворен до крајот на овој месец.
 
Откако го заврши настапот во Лигата на шампионите, на Металург му остануваат уште четири натпревари во СЕХА лигата, по што целиот фокус ќе биде насочен на домашната Суперлига каде целта е и оваа сезона да се задржи втората позиција зад Вардар кој се уште нема конкуренција во домашното првенство.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе