Ракометарот на Вардар од следната сезона се сели во Белорусија

Мешков Брест го претстави Скубе како нереална трансфер бомба (ФОТО)

Сташ Скубе од следната сезона ќе го носи дресот на Мешков Брест, клубот од Белорусија денеска и официјално го потврди ангажманот на Словенецот. 

Скубе претходно преку својот инстаграм профил објави дека си заминува од Вардар по крајот на сезоната, а денеска Мешков Брест потврди дека тој ќе биде нивно ново засилување.
 
На социјалните мрежи Мешков Брест го најави Скубе како нереална трансфер бомба. Словенецот ќе биде најголема ѕвезда во белорускиот тим.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе