Лига на шампиони

Мечот од ЛШ меѓу ПИК Сегед и ПСЖ е одложен поради коронавирус

Новата сезона од ракометната Лига на шампиони нема да започне без проблеми, поради коронавирус е одложен мечот од групата во која се наоѓа и Вардар, дуелот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ. 

Во тимот на ПИК сегед има ракометар кој е позитивен на коронавирус, а поради тоа целиот тим е во карантин.
 
ЕХФ го одложи дуелот и тој ќе се одигра во некој следен термин.
 
Во фудбалот правилата се многу појасни, во карантин оди само играчот кој е позитивен на коронавирус, но во светот на ракометот очигледно нема строги правила.
 
Кога Стоилов беше позитивен на ковид-19 само тој беше во изолација, па малку е чудно зошто целиот тим на ПИК Сегед да оди во карантин а не само заразените.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе