Битолскиот тим сериозно се засилува

Мартин Велковски потпиша за Еурофарм Работник

Македонскиот репрезентативец, Мартин Велковски стави потпис на договор со Еурофарм Работник кој во идната сезона ќе се натпреварува во СЕХА лигата.

Еурофарм Работник донесе уште еден македонски репрезентативец, десниот бек Мартин Велковски потпиша четиригодишен договор со битолскиот клуб.
 
По одличната сезона и освоеното второ место, Еурофарм Работник го засилува тимот за новите предизвици кои се пред него. Тоа е настап во СЕХА лигата, а битолскиот тим има поднесено и апликација за настап во Лигата на шампионите.
 
Велковски е четврто засилување за Работник, претходно тие потпишаа со Митревски, Маџовски и Тарајац. Од клубот најавуваат дека работат на носење на уште неколку квалитетни играчи кои треба да го кренат нивото на тимот.

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе