Големо засилување за битолскиот тим

Мандалниќ потпиша за Еурофарм Пелистер: Здраво Чкембари, наскоро тргнуваме кон освојување на титули

Хрватскиот лев бек, Стипе Мандалниќ стави потпис на договор со Еурофарм Пелистер, тој досега е најголемото засилување за битолскиот тим за новата сезона. 

Поранешниот играч на Загреб кој во минатата сезона настапуваше за Фуксе Берлин, е нов ракометар на Еурофарм Пелистер.
 
„Добро вечер Битола, добро вечер на сите фанови на Еурофарм Пелистер, здраво Чкембарите. Официјално се е готово, јас сум нов играч на РК Еурофарм Пелистер, се гледаме наскоро и тргнуваме кон освојување на титулата“, изјави Стипе Мандалиниќ во видео порака од Загреб.
 

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе