Не го криеше разочарувањето по поразот и елиминацијата од ЕП

Манасков: Не знам што да кажам...Дадовме многу топки во раце, им подаривме лесни погодоци

Дејан Манасков не го криеше разочарувањето по поразот од Австрија и елиминацијата на Македонија од Европското првенство, вели дека нашата лоша игра во нападот била клучна за неуспехот.

„Црвено-жолтите“ се враќаат дома, поразот од Австрија значеше елиминација уште во првата фаза. Еден од поискусните во репрезентацијата, Дејан Манасков не го криеше разочарувањето, вели дека нашата лоша игра во нападот била клучна за неуспехот.

„Навистина не знам што да кажам. Немавме решение, не бевме подготвени за одбраната која ја постави противникот. Дадовме многу топки во раце, им подаривме лесни погодоци, ние пак не реализиравме отворени шанси. Тоа е клучот на мечот“ - вели Манасков.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе