ЕП Хрватска 2018

Македонските херои тргнаа за Вараждин (ФОТО)

Мисијата во Загреб заврши и повеќе од успешно, денеска македонските ракометари тргнаа за Вараждин каде ќе ги играат натпреварите од втората фаза на Европското првенство.

Групната фаза во Загреб заврши, македонските ракометари како лидери тргнаа кон Вараждин по историски успех.

Момците на Раул Гонзалес маестрално си ја завршија работата во Загреб, пренесоа три бода во втората фаза и од најдобрата позиција ја почнуваат битката за полуфинале.

Сега следува одмор, но и подготовка за следните предизвици, Македонија дури во недела го игра првиот натпревар во Вараждин, противник ни е селекцијата на Шпанија.

Ристе Ѓорѓиевски,
специјално од Загреб за МКД

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

повеќе

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

повеќе

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.

повеќе