Познат е распоредот

Македонија почнува со Украина

Македонската ракометна репрезентација Европското првенство во 2020 ќе го стартува против селекцијата на Украина.

Македонија денеска ги дозна противниците за групната фаза од Европското првенство, играме против Чешка, Австрија и Украина.
 
Кратко по ждрепката е одреден и распоредот, првиот натпревар го играме против Украина на 10 јануари со почеток од 20:30 часот.
 
Два дена подцна играме со Чешка во 18:15 часот, а во третото коло ќе се сретнеме со домаќинот Австрија на 14 јануари во 20:30 часот.
 
Првите две репрезентации од групата продолжуваат во главната фаза.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе