Лига на шампиони

Македонците ги имаат најдобрите одбрани на колото во ЛШ, Митревски прв, Борко втор (ВИДЕО)

Македонските голмани, Никола Митревски и Борко Ристовски се најдоа на првите две места на топ пет листата за најдобри одбрани во третото коло од Лигата на шампионите. 

Двајцата голмани имаа одлични партии, Митревски даде значаен доприноза победа на Порто над Динамо Букурешт, а Борко беше главен инспиратор за големиот триумф над Алборг.
 
Најдобрите пет одбрани на колото можете да ги видите на овој ЛИНК.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе