Атракција на вардаровите ракометари

Маестралната акција на Скубе и Дибиров (ВИДЕО)

Од Вардар си отидоа многу ракометари, но се уште има големи мајстори во составот на Европскиот шампион, Скубе и Дибиров го презентираа тоа на најдобар можен начин. 

Откако стана јасно дека ја обезбеди победата против Мотор, Вардар почна да игра и атрактивно.
 
Скубе и Дибиров имаа една фантастична акција. Словенецот позади грб му подаде на Русинот кој изведе прекрасен лоб.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе