По само една година помината во Кјелце

Лука Циндриќ потпиша за Барселона

Поранешниот Вардарец, Лука Циндриќ стави потпис на четиригодишен договор со Барселона.

Барселона за еден милион евра го купи Лука Циндриќ од Кјелце. Неговиот престој во Полска траеше само една сезона.
 
„Хрватскиот ракометар потпиша договор со Барселона за четири сезони, со важност до 30 јуни 2023“, стои во соопштението на клубот.
 
Циндриќ кој својата главна промоција ја имаше во Вардар, сега ќе стане еден од најплатените ракометари во историјата.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе