РК Вардар

Ловро Јотиќ е последното засилување за Вардар

Со ангажман на Ловро Јотиќ, Вардар го комплетира составот за следната сезона, црвено-црните со овој трансфер ја решија и средната бековска позиција. 

Ракометарот кој во минатата сезона со успех играше за Еурофарм Пелистер, сега ќе го носи црвен-црниот дрес на Вардар.
 
Миха Зарабец од Кил или Ловро Јотиќ беа во комбинација за трансфер во Вардар, сепак изгледа полесно беше да се добие хрватскиот ракометар.
 
Ловро Јотиќ во новата сезона требаше да игра за Бенфика, но поради коронакризата португалскиот клуб го намали буџетот па Хрватот се врати во Македонија.
 

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе