Вардарци и пехарот од ЛШ се главни на аеродромот во Келн

Летот за Скопје со мало одложување, вардарци времето го користат за делење автограми и фотографирање (ФОТО)

Шампионот на Македонија и Европа, Вардар, на социјалните мрежи пренесе дека летот за Скопје се соочува со мало одложување, па ракометарите го користат времето за делење автограми и фотографирање.

Црвено-црната експедиција имше време за дружење со фановите на аеродромот во Келн откако летот за Скопје се соочил со мало одложување.

Така, неколку среќници имаа прилика да се сликаат со своите херои и трофејот од Лигата на шампионите и да си обезбедат автограм од милениците.

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе