СЕХА лига

Лесна победа на Вардар против Пекинг

Вардар очекувано без проблеми го победи тимот на Пекинг Универзитет, натпреварот кој заврши 36:28 за шампионот, беше решен во првото полувреме. 

Натпреварот против Пекинг Универзитет во Загреб беше само посериозен тренинг за Вардарци во пресрет на новите предизвици во Лигата на шампионите.
 
Актуелниот шампион во СЕХА лигата мечот против кинескиот противник го реши уште во првото полувреме кое го доби со дури 11 гола разлика, 21:10.
 
Во вториот дел Вардар се опушти, шанса добија младите ракометари, па високата предност беше смалена на осум голови разлика, конечниот резултат гласеше 36:28.
 
Пелко и Ќосевски постигнаа по седум голови, Димитриоски даде шест, по четири Кукуловски и Карапалевски. Кугис имаше осум интервенции, постигна и еден гол.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе