Македонецот останува во Бундеслигата но се сели во нов клуб

Кузмановски потпиша за Хановер

Филип Кузмановски останува во Германија но од следната сезона ќе игра за нов клуб, Македонецот раскинува со Магдебург и стави потпис на договор со Хановер. 

Хановер денеска го потврди ангажманот на Кузмановски кој потпиша тригодишен договор со германскиот клуб.
 
„Хановер може да го потврди второто ново засилување за сезоната 2020/21. По данскиот репрезентативец Јохан Хансен, во клубот ни доаѓа македонскиот ракометар Филип Кузмановски. Тој потпиша договор до јуни 2023 година“, стои во соопштението на клубот.
 
„Уверени сме дека Филип ќе се вклопи многу добро во нашиот систем. Тој може да биде користен и во одбраната, тоа ќе ни одговара во некои фази од натпреварите наредната сезона“, вели тренерот Карлос Ортега.
 
Хановер потврди дека тие за Кузмановски се интересирале уште додека тој играл за Металург.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе