ЕП 2020

Кузмановски: Одиме по потешкиот пат но не се предаваме, ќе дадеме сè од себе против Австрија

Македонската ракометна репрезентација загуби од Чешка и ги намали шансите за пласман во следната фаза, но борбата продолжува до крај. 

Македонија одигра одлично прво полувреме особено во одбраната, но во второто следуваше голем пад кој беше клучен за пресврт и победа над Чешка.
 
„Штета, пропуштивме голема шанса, сега одиме по потешкиот пат. Сигурно дека ќе ни биде потешко против Австрија која е домаќин, но нема да се предадеме ќе дадеме се од себе. Игравме добро во првиот дел, но потоа ни снема свежина. Дозволивме да се разиграат чешките бекови а потоа во ритам им влегоа и останатите“, изјави Кузмановски.
 
 

Една од особеностите на словенската јазична група е дека нема случај два народи да зборуваат еден ист јазик или барем тоа да е официјално признаено.

повеќе

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе