РК Вардар

Куни Моралес останува во Вардар

Десниот бек на Вардар, Куни Моралес и следната сезона ќе го носи црвено-црниот дрес, информираат од македонскиот шампион. 

Вардар потврди дека го продолжи договорот со Моралес, кубанскиот интернационалец останува во скопскиот тим и следната сезона.
 
Моралес имаше одлична сезона во Вардар, се покажа како еден од клучните ракометари во тимот, и неговото останување е добра фест за фановите.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе