Лига на шампиони

Кунг-фу одбраната на Митревски најдобра на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Никола Митревски ја има најдобрата одбрана во третото коло од Лигата на шампионите.

Македонскиот репрезентативец и голман на Еурофарм Работник имаше една маестрална интервенција на дуелот против Бидасоа која му го донесе првото место на топ листата.
 
Еурофарм загуби со 26:25, прокоцка водство од пет разлика, но Митревски остави силен впечаток. Најдоброта одбрана на колото може да биде мала утеха за поразот.
 
 
Најдобрите пет одбрани на колото можете да ги видите на овој ЛИНК.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе