Коронавирусот е минато за Лазаров, македонскиот капитен им се враќа на тренинзите

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го победи коронавирусот и е подготвен да се врати на играта. 

Од Франција стигнуваат позитивни информации за Кире Лазаров, тој е негативен на последното тестирање и може да се врати во стројот.
 
Лазаров на 17 ноември доби позитивен тест на ковид-19 и поради тоа го пропушти мечот со Целје во Лигата на шампионите и дуелот против Сесон во француското првенство.
 
Се очекува прв меч за Лазаров по враќањето да биде дуелот со Данкерк на 6 декември.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе