Пред 18 години Кометал ЃП ја покори Европа

Кометалки со Александар Митевски и Дац ја запеаа клупската химна по повод полнолетството на големиот трофеј (ВИДЕО)

На денешен ден пред 18 години Кометал Ѓорче Петров ја покори Европа, стана шампион на континентот и го донесе најголемиот клупски успех во Македонија дотогаш. 

На 19. мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров го победи Херц во финалето и дојде до титулата Европски шампион.
 
По тој повод Александар Митевски и Драган Спасов - Дац, заедно со ракометарките од златната генерација на Кометал повторно ја запееа химната „Кометал Шампионе“.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе