Дресот на Вардар за новата сезона

Комерцијална банка ќе биде еден од главните спонзори на РК Вардар (ФОТО)

Комерцијална банка го доби главното рекламно место на дресот на Вардар за новата ракометна сезона, а тоа значи дека ќе биде еден од најголемите спонзори на тимот. 

Вардар денеска го презентираше дресот за следната сезона, а на местото на кое стојат најголемите спонзори на тимот покрај Ватростална на претседателот Михајло Михајловски, се најде и Комерцијална банка АД Скопје.
 
Тоа значи дека реномираната македонска банка ќе биде една од компаниите кои најмногу ќе допринесат за полнење на клупскиот буџет на Вардар.
 
И по заминувањето на Самсоненко, Вардар ја продолжува соработката со Хумел кога е во прашање спортската опрема на тимот.
 

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе