Колегата на Митревски, Кинтана доживеа срцев удар, се бори за живот, мечот меѓу Мешков Брест и Порто е одложен

Голманот на Порто, Алфредо Кинтана доживеа срцев удар за време на денешниот тренинг, тој во моментов е во болница, а португалскиот клуб поради тоа не отпатува на гостувањето кај Мешков Брест. 

Според португалскиот весник „Ожого“, голманот Кинтана во моментов е во стабилна состојба но во индуцирана кома. Лекарите се оптимисти. Веруваат дека ќе преживее, но во наредните денови ќе се знае дали ќе има некакви оштетувања.
 
Случајот на Кинтана ги вознемири сите во клубот, ЕХФ им го одложи натпреварот.
 
Алфредо Кинтана е одличен голман, со нашиот Никола Митревски важат за исклучително добар тандем. Тој е и голман на португалската репрезентација.
 

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе