Лига на шампиони

Кокшаров: Ова е нашата реалност во моментов

Тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров вели дека ова е реалноста на тимот во моментот, се надева дека следната година ќе биде подобро. 

Вардар доживеа уште еден тежок пораз во Лигата на шампионите откако на свој терен загуби од Веспрем со 38:29.
 
„Честитки за екипата на Веспрем за победата и коректната игра. За жал ова е нашата реалност во моментов. Сега ќе го чекаме вториот дел од сезоната, се надеваме дека ќе се комплетираме и ќе бидеме подготвени за другиот дел од сезоната во Лигата на шампионите“, изјави Кокшаров по мечот.
 
Денеска најдобар од голманите беше младиот Васил Гогов кој бранеше во второто полувреме и имаше четири интервенции.
 
„Честитки за Веспрем, направија разлика на стартот и ја чуваа до крајот. Не успеавме да се реваншираме за поразот во Унгарија. Се надевам дека ќе ни се вратат повредените ракометари ќе бидеме подготвени за втората полусезона“, изјави Гогов.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе