Лига на шампиони

Кокшаров: Играчите дадоа сѐ од себе, сакавме да победиме, но задоволни сме со бод

Тренерот на Вардар, Кокшаров е задоволен од изданието на неговите ракометари кои и покрај сите проблеми кои ги имаа со повреди одиграа одличен меч, имаа шанса и за победа, но не успеаа. 

Вардар одигра реми против Кјелце, европскиот шампион имаше напад за победа, но не успеа. Сепак впечаток е дека ракометарите го извадија максимумот од себе во моментов.
 
„Играчите дадоа сѐ од себе, им се заблагодарувам за тоа. Имаме проблеми со повреди, но тие што беа на теренот дадоа сѐ од себе. Сакавме пред својата публика да одиграме најдобро што можеме и да и донесеме победа на нашата публика, но игравме без бекови и мислам дека на крајот можеме да бидеме задоволни со бодот кој може да се покаже како многу значаен“, вели Кокшаров.
 
Слично е мислењето и на Данил Шишкарев.
 
„Овие играчи кои беа на терен дадоа сѐ од себе, скавме да победиме, но сите натпревари против Кјелце се тешки. И двете екипи покажаа дека имаат карактер и до самиот крај одеа на победи. Сакам да им се заблагодарам на публиката која не држеше во мечот и ни даваше сила. На крајот имавме шанса да победиме, но се случи што се случи. Сега ќе се подготвуваме за мечот во Кјелце каде што ќе одиме на добар резултат“, изјави Шишкарев.

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе