Лига на шампиони

Кизиќ ја има најдобрата одбрана на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Големата вардарова голманска надеж, Марко Кизиќ блесна во завршниот дел од дуелот меѓу Вардар и Мешков Брест, а тоа го забележа и медиа тимот на ЕХФ и двојната одбрана ја прогласи за најдобра на колото. 

Марко Кизиќ кој има само 18 години, со неколку одлични интервенции ја крена публиката на нозе. Посебно добра беше една двојна одбрана која е прогласена и за најдобра на колото.
Најдобрите пет одбрани на колото можете да ги погледнете на овој ЛИНК.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе