Одложен е мечот меѓу Нант и Целје

Кирил Лазаров е позитивен на ковид-19

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров е еден од двајцата позитивни играчи на Нант од последното тестирање во францускиот клуб. 

Нант денеска објави дека на тестирањето пред мечот од Лигата на шампионите против Целје, двајца ракометари биле позитивни на ковид-19.
 
Францускиот медиум, 20minutes.fr, открива дека едниот од нив е нашиот Кире Лазаров, вториот е шпанскиот ракометар Адриа Фигуерес.
 
Поради позитивните случаи на ковид-19, ЕХФ го одложи натпреварот меѓу Нант и Целје, новиот датум дополнително ќе биде одреден.

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе