Вардар повторно ја покори ракометна Европа

Карачиќ го подигна пехарот, Вардар ја запеа „We Are the Champions“ (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го добија пехарот од Лигата на шампионите, а Игор Карачиќ ја имаше честа прв да го подигне трофејот и да почне големата прослава.

Шампионот на Македонија одново се радува во Келн, вторпат во три години, Вардар ја покори ракометна Европа откако вечерва го совлада Веспрем во финалето со 27:24.

Игор Карачиќ беше тој што сега го подигна пехарот, додека сите ракометари ја запеаја познатата песна на Квин „We Are the Champions“.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе