Вардар повторно ја покори ракометна Европа

Карачиќ го подигна пехарот, Вардар ја запеа „We Are the Champions“ (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го добија пехарот од Лигата на шампионите, а Игор Карачиќ ја имаше честа прв да го подигне трофејот и да почне големата прослава.

Шампионот на Македонија одново се радува во Келн, вторпат во три години, Вардар ја покори ракометна Европа откако вечерва го совлада Веспрем во финалето со 27:24.

Игор Карачиќ беше тој што сега го подигна пехарот, додека сите ракометари ја запеаја познатата песна на Квин „We Are the Champions“.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе