Хрватот промовиран во полскиот тим

Карачиќ го облече жолтиот дрес на Кјелце (ВИДЕО)

Игор Карачиќ по седум години во Вардар го промени клубот, од следната сезона ќе настапува за Кјелце каде денеска и официјално беше промовиран. 

Игор Карачиќ црвено-црниот дрес на Вардар го замени со жолтиот на Кјелце кој денеска за прв пат го облече.
 
„Секогаш сакам да работам со најдобрите соиграчи и најдобрите тренери. Талант е еден од најдобрите за мене, ми одговара и шпанскиот стил. Имав и други понуди, но тука сум, во Кјелце“, вели Игор Карачиќ.
 
„Навистина ми се допаѓа атмосферата тука, публиката е фантастична како во Скопје и Веспрем. Едвај чекам да почнам и да се докажам пред оваа публика“.
 
Карачиќ веројатно ќе се размине со Циндриќ кој од следната сезона треба да игра во Барселона, но ќе настапува заедно со Алекс Душебаев кој беше дел од првата шампионска генерација на Вардар.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе