Добра вест пред важниот меч од ЛШ

Капитенот се враќа, Стоилов во тимот на Вардар за мечот со Кил

Стојанче Стоилов е во составот на Вардар за денешниот натпревар од Лигата на шампионите против силниот германски тим, Кил. 

Вардар денеска со почеток од 17:30 часот го пречекува Кил во голем дерби натпревар од Лигата на шампионите.
 
Македонскиот тим ќе биде засилен со капитенот, Стојанче Стоилов кој конечно се враќа по рехабилитацијата од оперативниот зафат и ќе го одигра првиот свој натпревар оваа сезона.
 
Вардар ќе го има најтешкиот предизвик оваа сезона, па присуството на капитенот е и повеќе од добредојдено.
 
 

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе