Лига на шампиони

Како и минатата сезона, Вардар почнува на гостински терен кај Монпелје

Европскиот шампион Вардар ги дозна противниците за следната сезона во групната фаза од Лигата на шампионите, а сега познат е и распоредот.

Исто како и минатата сезона, и во новата Вардар ќе почне на гостински терен кај Монпелје. Првиот меч се игра во некој термин од 11 до 15 септември. Првиот домашен натпревар ќе биде веќе наредниот викенд против Порто.
 
Распоредот на Вардар во групната фаза од ЛШ:
 
1. коло (11-15.09.2019): Монпелје - Вардар
2. коло (18-22.09.2019): Вардар - Порто
3. коло (25-29.09.2019): Мотор Запорожје - Вардар
4. коло (09-13.10.2019): Вардар - Кил
5. коло (16-20.10.2019): Веспрем - Вардар
6. коло (30.10.-03.11.2019): Вардар - Мешков Брест
7. коло (06-10.11.2019): Вардар - Кјелце
8. коло (13-17.11.2019): Кјелце - Вардар
9. коло (20-24.11.2019): Мешков Брест - Вардар
10. коло (27.11.-01.12.2019): Вардар - Веспрем
11. коло (05-09.02.2020): Кил - Вардар
12. коло (12-16.02.2020): Вардар - Мотор Запорожје
13. коло (19-23.02.2020): Порто - Вардар
14. коло (26.02.-01.03.2020): Вардар Монпелје
 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе