Потсетување за тројната круна

Интер му испрати специјален подарок на Горан Пандев (ФОТО)

Горан Пандев на својот инстаграм профил се пофали со подарок од Интер кој го доби во чест на тројната круна освоена пред десет години. 

Пандев беше значајна алка во тимот на Интер кој под водство на Мурињо ја освои Лигата на шампионите, Скудетото и Купот на Италија. Тројна круна која досега ниту еден друг италијански тим не успеал да ја освои.
 
Интер на Горан Пандев му испрати маичка по тој повод, а капитенот на македонската репрезентација се пофали преку стори на својот инстаграм профил.
 

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе